Toshkentdagi barcha xususiy maktablar
Maktabga yosh avlodning fikri shakllanadigan ustaxona, deb taʼrif bergan fransuz yozuvchisi Anri Barbyus kelajakni boy bermaslik uchun uni mahkam ushlash kerakligini taʼkidlagan va bu bilan, aynan maktablarda beriladigan taʼlimning naqadar muhimligiga eʼtibor qaratgan. Adibning fikrlari nechogʻlik haqiqat ekanini esa taʼlim, xususan, maktablardagi bilimning sifatli boʻlishiga eʼtibor qaratish orqali bugungi kunda iqtisodiy, siyosiy va umuman har tomonlama rivojlangan, eʼtiborsizlik oqibatida esa aksincha tanazzul tomon ildamlayotgan mamlakatlar misolida bilish mumkin.
“COOL KIDS”
“COOL KIDS” oʻquvchilarga samarali taʼlim berish maqsadida tashkil qilingan yana bir oʻquv muassasalaridan biri hisoblanadi. Mazkur bogʻcha-maktab bolalarni nafaqat intellektual, balki ijodiy va sportga oid qobiliyatlarini ham rivojlantiruvchi markaz hisoblanadi. Bogʻchaga 2 yoshdan qabul qilinishdan tashqari, bolalar 1-sinfdan 11-sinfga qadar bilim olishlari mumkin sanaladi. Har bir bolaga differensial yondashuvdan tashqari, sinfdagi bolalar soni atigi 16 kishini tashkil qilishi afzalligidan biri hisoblanadi. Nega deganda, bola soni qancha kam boʻlsa, pedagogning ular bilan shugʻullanishi, individual tushuntirish imkoniyati shuncha koʻproq boʻladi.
Darslar Oʻzbekistondagi davlat dasturi asosida, rus tilida oʻtiladi. Soat 8:00 dan 17:30 ga qadar faoliyat yuritadigan xususiy maktabda bolalar 4 mahal taomlanishi mumkin. Ingliz tili mashgʻulotlaridan tashqari, logoped bilan shugʻullanish imkoniyati ham mavjud. Tushlikdan keyin shaxmat, raqs, sambo va boshqalar bilan band boʻlinadi. Haftada ikki marotaba fransuz va xitoy tili darslari boʻlishi bilan birga, bolalar teatr va muzeylarga ham olib borib turiladi.
Diplomat International School
Farzandlari aniq fanlar, xususan, matematikani yaxshi oʻzlashtirishini xohlaganlar uchun esa Diplomat International Schoolʼni tavsiya qilamiz. Negaki, aynan mazkur xususiy maktabda matematika chuqur oʻrgatilibgina qolmay, mantiqiy fikrlashni rivojlantirishga ham eʼtibor qaratiladi. Ammo bu hali hammasi emas. Aniq fanlardan tashqari, ingliz tiliga ham urgʻu beriladi.
Malakali pedagog hamda mutaxassislar nafaqat jismoniy va ijodiy, balki intellektual qobiliyatlar, shuningdek soft skillsʼni rivojlantirishga ham yordam beradi. Faqat darslarning oʻzi bilan cheklanib qolinmaydi, kun davomida 4 mahal sifatli mahsulotlardan tayyorlangan taomlar taqdim qilinadi. Qoʻshimcha ravishda teatr, raqs, fan, shaxmat bilan shugʻullanish mumkinligi esa bolalarning har bir vaqti samarali oʻtishini taʼminlaydi.
Erudite Education
Erudite Education esa oʻquvchilarning mantiqiy fikrlashini rivojlantirishni maqsad qilgan muassasalardan biri hisoblanadi. Asosiy eʼtibor intellektni rivojlantirishga qaratiladi. Bolalar karate, sport gimnastikasi singari sport seksiyalarida shugʻullanadi. Shaxmat, tasviriy sanʼat bilan shugʻullanish, xoreografiya va teatr mashgʻulotlariga qatnash imkoniyati mavjud. Bolalarning salomatligi muhimligi esa albatta yoddan chiqmaydi. Shuning uchun ham bolalarga toʻgʻri ovqatlanish oʻrgatiladi.
Maktabda professional yordam koʻrsatishi mumkin boʻlgan logoped va bolalar psixologi faoliyat yuritadi. Yana bir alohida eʼtirofga loyiq jihati, kutubxona maktabdagi eng asosiy va muhim joylardan biri sanaladi. Unga bolalar qiziqarli maʼlumotlarni olish uchun murojaat qiladi. Boshlangʻich sinflarga kutubxonachi kitoblar oʻqib beradi, ular bilan diskka yozilgan hikoya va ertaklarni birgalikda tinglaydi.
Goldstars School
“Goldstars school” oʻquv muassasasi boʻlsa zamonaviy texnologiyalar va anʼanaviy taʼlimni umumlashtirgani bilan oʻziga xosdir. Ushbu xususiy maktab oʻquvchilarga sifatli taʼlim berish bilan birga, darslarning qiziqarli va samarali boʻlishiga ham alohida eʼtibor qaratadi. U yerda sohasidan tashqari, bolalar bilan qanday muomala qilishni biladigan tajribali mutaxassislar faoliyat yuritadi.
Maktabda umumiy taʼlim dasturidan tashqari, qoʻshimcha fanlar ham mavjud boʻlib, bu bolalarning qiziqishlarini anglash, undan kelib chiqib, individual yondashish imkoniyatini beradi. Kunning birinchi yarmida asosiy darslar boʻladigan boʻlsa, ikkinchi yarmida qoʻshimcha, xususan, sanʼat, hunarmandchilik, musiqa, ingliz vokal klubi singari mashgʻulotlar bilan band boʻlish mumkin. Qolaversa, aqliy arifmetika, sport mashgʻulotlari, robototexnika, shaxmat va shashka, shuningdek, tasviriy sanʼat toʻgaraklarining eshiklari oʻquvchilar uchun muntazam ochiq.
NewTone school
NewTone — ingliz tilini chuqur oʻrgatishga ixtisoslashtirilgan xususiy maktab. Ushbu muassasada boshlangʻich va oʻrta maktab yoshidagi bolalarga qiziqarli va samarali oʻquv dasturi asosida dars oʻtiladi. Asosiy darslardan tashqari, qoʻshimcha mashgʻulotlar borligi hisobiga maktab 8:30 dan 18:00 gacha faoliyat yuritadi. Kun boʻyi ishda boʻladigan va farzandining bekorchi ishlarga chalgʻimasligini istaydigan ota-onalar uchun esa bu ayni muddao sanaladi. Negaki, farzandingiz kun davomida dars va foydali mashgʻulotlar bilan mashgʻul boʻlishdan tashqari, doimiy ravishda nazoratda boʻladi. Ota-onalarning onlayn nazorat qilib turish imkoniyati borligi esa afzalliklaridan biri hisoblanadi.
Bolalar 18:00 ga qadar dam olish xonalaridan foydalanishi, ovqatlanishi mumkin. Gimnaziyada ingliz tilining oʻzi bilangina cheklanilmaydi, fransuz va matematikani ham chuqur oʻrgatiladi. Sinflarda oʻquvchilar sonining 20 nafardan oshmasligiga eʼtibor beriladi.
Intellect school
Intellect school farzandlari faqatgina darslar bilan cheklanmasdan, foydali mashgʻulotlar bilan band boʻlishi va kelajakda oʻsha qiziqqan sohasida muvaffaqiyatga erishishini istovchilar uchun munosib tanlovdir. Maktabda dastur asosidagi fanlar oʻqitilishi bilan kifoyalanilmaydi. Darslar yakuniga yetgach bolalar oʻqituvchilari bilan birga uy vazifalarini bajaradi, qiziqtirgan savollarga javob topadi.
Kun davomida esa yigit-qizlarga 5 mahal ovqat taqdim qilinadi. Bu ishdan kech qaytishga majbur-u, ammo farzandi bilan
shugʻullanolmayotganidan koʻngli toʻlmaydigan ota-onalar uchun qulaylik yaratadi. Yana bir jihati, bolalar uydan kitob-daftarlari solingan portfellar bilan qatnab yurishiga hojat yoʻq. Ular barcha darslik va oʻquv qurollarini maktabdagi shaxsiy shkaflarida qoldirishi mumkin.
Bundan tashqari, suzish, karate, kompyuter, musiqa va mehnat mashgʻulotlari ham mavjud. Oʻquvchilar eslab qolish, arifmetika va boshqa xorijiy intellektual musobaqalarda ishtirok etishi mumkin.
Evrika
2008-yilda tashkil qilingan Evrika xususiy maktabi oʻquvchining bilim darajasidan kelib chiqib, individual dastur asosida taʼlim berishi bilan oʻziga xosdir. Bugunki kunda mazkur maktab uchta filial va maktabgacha taʼlim muassasasini oʻz ichiga oladi. Bunday yondashuv va innovatsion-interfaol usullardan foydalanish bolalarning bilim darajasini oshirishga, rivojlantirishga hissa qoʻshadi. Darslarning qiziqarli va samarali boʻlishiga alohida eʼtibor qaratiladi.
Har bir bolada oʻziga xoslik borligi inobatga olinib, ularning shaxs sifatida rivojlanishi, fikrlashiga yordam beriladi. Bitiruvchilarining bir necha yil qatorasiga xalqaro musobaqa va tanlovlarda gʻolib boʻlishi esa maktabdagi taʼlim va tayyorlov haqida xulosa qilish imkonini beradi. Soat 8:00 dan 18:00 gacha faoliyat yuritadigan maktabda kimyo va biologiya laboratoriyalari, sport zal va futbol maydoni, shuningdek, basseyn mavjud. Kun davomida 4 mahal ovqat taqdim qilinadi. Darslardan tashqari, oʻquvchilar xohish va qiziqishlaridan kelib chiqib turli mashgʻulotlarga qatnashi mumkin.

Все частные школы в Ташкенте - Rank.uz
Анри Барбюс, французский писатель, который определил школу как мастерскую, где формируется мышление молодого поколения, утверждал, что будущее должно быть прочно закреплено, чтобы не упустить его, и тем самым сосредоточился на том, насколько важно именно образование, предоставляемое в школах. О том, насколько правдивы мнения мудреца, можно узнать на примере стран, где образование, в частности, ориентировано на качество знания в школах, сегодня экономически, политически и вообще всесторонне развиты, а последствия пренебрежения, наоборот, ведут к упадку.
Обилие, разнообразие учебных заведений способствует тому, что молодежь не мыслит шаблонно, становится адекватной сторонницей плюрализма. На данный момент статистика по школам в Узбекистане показывает, что в этом направлении есть прогресс, с каждым годом увеличивается количество частных учреждений. Например, если в 2018 году количество действующих в республике негосударственных общеобразовательных организаций составляло 58, то к 2021 году этот показатель составил 135. Известно, что в 2021 году количество учащихся, обучающихся в негосударственных общеобразовательных организациях, увеличилось на 25 706 человек по сравнению с 2016 годом. То есть в 2016 году в негосударственных учебных заведениях обучалось 5309 студентов, а в 2021 году-30 553. И это, конечно, радостный результат. Потому что рост числа частных школ означает возможность для каждого выбрать подходящее будущее для своего ребенка в зависимости от обстоятельств и требований. В целях удобства родителей, чей ребенок достиг школьного возраста или не знает, какое учебное заведение выбрать Rank.uz предоставляет информацию о частных школах Ташкента и возможностях в них. Кстати, на сайте можно найти не только частные школы, но и другую информацию об образовании и учебных заведениях.
Al Beruniy International School
Для родителей, которые хотят, чтобы их ребенок стал зрелым специалистом в будущем, усвоив сразу несколько знаний, Al Beruniy International School считается одним из самых доступных вариантов. Дело в том, что эта международная школа воплощает в себе традиционный стиль преподавания вместе с британской учебной программой.
Занятия проходят на английском языке. А арабский и русский языки считаются дополнительными. Еще одним важным аспектом является обучение иностранных специалистов-педагогов в школе. В дополнение к аттестату учащиеся получают иностранный сертификат Pearson (Edexcel).
COOL KIDS"
«Cool Kids»- это еще одно учебное заведение, созданное с целью эффективного обучения учеников. Данный детский сад-школа является центром развития не только интеллектуальных, но и творческих и спортивных способностей детей. Помимо приема в детский сад с 2 лет, дети могут получать образование с 1 по 11 классов. Помимо дифференцированного подхода к каждому ребенку, одним из преимуществ является то, что количество детей в классе составляет всего 16 человек. Потому что, чем меньше число детей, тем больше возможностей педагога заниматься с ними, индивидуально объяснять.
Занятия проводятся по государственной программе в Узбекистане, на русском языке. В частной школе, которая работает с 8: 00 до 17: 30, дети могут питаться 4 раза в день. Помимо уроков английского языка, есть возможность попрактиковаться у логопеда. После обеда будет разделено занятие шахматами, танцами, самбо и так далее. Помимо уроков французского и китайского два раза в неделю, детей также водят в театры и музеи.
Diplomat International School
Мы рекомендуем Diplomat International School тем, кто хочет, чтобы их дети хорошо усваивали точные науки, особенно математику. Потому что, именно в этой частной школе не только углубленно преподается математика, но и уделяется внимание развитию логического мышления. Но это еще не все. Помимо точных наук, акцент делается на английском языке.
Квалифицированные педагоги и специалисты помогут развить не только физические и творческие, но и интеллектуальные способности, а также soft skills. Не ограничивается только самими занятиями, в течение дня 4 раза в день подают блюда, приготовленные из качественных продуктов. Кроме того, возможность заниматься театром, танцами, наукой, шахматами гарантирует, что каждое время детей проходит эффективно.
Erudite Education
Erudite Education- одно из учреждений, целью которого является развитие логического мышления учащихся. Основное внимание уделяется развитию интеллекта. Дети занимаются в спортивных секциях, таких как каратэ, спортивная гимнастика. Есть возможность заниматься шахматами, изобразительным искусством, посещать занятия по хореографии и театру. И о важности здоровья детей, конечно же, не забывают. Именно поэтому детей учат правильно питаться.
В школе работают логопед и детский психолог, которые могут оказать профессиональную помощь. Еще одним аспектом, заслуживающим особого признания, является то, что библиотека является одним из самых основных и важных мест в школе. К нему обращаются дети за интересной информацией. В начальных классах библиотекарь прочитает книги, вместе с ними слушает рассказы и сказки, записанные на диск.
Goldstars School
Учебное заведение «Goldstars School» уникально тем, что сочетает в себе современные технологии и традиционное образование. Эта частная школа не только предоставляет учащимся качественное образование, но и делает уроки интересными и продуктивными. Там работают опытные специалисты, которые, помимо своей области, знают, как обращаться с детьми.
Помимо общеобразовательной программы в школе есть и дополнительные дисциплины, что дает возможность реализовать интересы детей, исходя из этого, индивидуальный подход. В то время как первая половина дня будет посвящена основным занятиям, вторая половина может быть занята дополнительными занятиями, особенно такими, как искусство, ремесла, музыка, английский вокальный клуб. Кроме того, для учащихся регулярно открыты занятия двери кружков по умственной арифметике, спортивным упражнениям, робототехнике, шахматам и шашкам, а также изобразительном искусстве.
NewTone school
NewTone- частная школа, специализирующаяся на углубленном обучении английскому языку. В этом учреждении дети младшего и среднего школьного возраста проходят занятия по интересной и эффективной учебной программе. Помимо основных занятий, школа работает с 8:30 до 18:00 за счет наличия дополнительных занятий. А для родителей, которые весь день находятся на работе и хотят, чтобы их ребенок не отвлекался на пустые хлопоты, это тоже срок. Потому что, помимо занятий и полезных занятий в течение дня, ваш ребенок будет постоянно находиться под присмотром. А тот факт, что родители могут контролировать онлайн, является одним из преимуществ.
Дети могут пользоваться комнатами отдыха, питаться до 18: 00. В гимназии не ограничивается только самим английским языком, также углубленно преподаются французский язык и математика. Обращается внимание на то, что количество учащихся в классах не превышает 20 человек.
Intellect school
Intellect School- достойный выбор для тех, кто хочет, чтобы их дети были заняты полезными занятиями и в будущем преуспели в этой области интересов, а не ограничивались только уроками. Школа не довольствуется преподаванием программных предметов. По завершении занятий дети вместе с воспитателями выполняют домашнее задание, находят ответы на интересующие вопросы.
А в течение дня парням и девушкам предоставляется 5-разовое питание. Это создает комфорт для тех родителей, которые вынуждены поздно возвращаться с работы, но разочаруются с тем, что не занимаются со своим ребенком. Другой аспект заключается в том, что детям не нужно выходить из дома с портфелями с книгами и тетрадями. Они могут оставить все учебники и школьные принадлежности в своих личных шкафчиках в школе.
Есть также плавание, карате, компьютер, музыка и трудовые занятия. Учащиеся могут принять участие в соревнованиях по запоминанию, арифметике и других зарубежных интеллектуальных конкурсах.
Wisdom School Tashkent
Wisdom School- это частная школа со специализацией по английскому языку и математике, где ученики могут учиться с 1 по 11 классов. В нем арабский язык преподается ученикам с первого класса. Выпускники этого учебного заведения могут владеть английским языком на уровне IELTS 5,5, стать кандидатами в мастера спорта по шахматам (KMS), создавать сайты и программы в индивидуальном порядке.
Каждую неделю проведение игр Что? Когда? Где? и Брейн-ринг еще больше способствует закреплению знаний, полученных детьми в ходе урока, расширению их кругозора.
Evrika
Частная школа Evrika, основанная в 2008 году, уникальна тем, что предлагает обучение по индивидуальной программе в зависимости от уровня знаний учащегося. Сегодня школа включает в себя три филиала и дошкольное образовательное учреждение. Такой подход и использование инновационно-интерактивных методов способствует повышению уровня знаний, развития детей. Особое внимание уделяется тому, чтобы занятия были интересными и продуктивными.
Учтено, что у каждого ребенка есть своя индивидуальность, что способствует его развитию как личности, мышлению. А победа выпускников в международных конкурсах и конкурсах в течение нескольких лет позволяет сделать выводы об образовании и подготовке в школе. В школе, которая работает с 8: 00 до 18: 00, есть химические и биологические лаборатории, тренажерный зал и футбольное поле, а также бассейн. Питание предоставляется 4 раза в день. Помимо занятий, учащиеся могут участвовать в различных мероприятиях в зависимости от их желаний и интересов.