Toshkentdagi ingliz o'quv markazlari - Rank.uz
Taʼlim imkonsiz tuyulgan eshiklarni ochish, qoʻl yetmaydigan marralarni zabt etish imkonini beradi. Uning sifatli boʻlishi nafaqat shaxs, balki jamiyatning ham rivojlanishi uchun muhim hisoblanadi. Buni yaxshi tushungan yoshlar ertasi uchun sarmoya kiritib, qoʻshimcha fanlar, xususan, xorijiy tillarni oʻzlashtirishni oʻz vaqtida boshlaydi. Dunyoning eng koʻzga koʻringan Amazon, Google va Microsoft singari kompaniyalarida eng yaxshi kadrlar qatorida faoliyat yuritayotgan oʻzbek yoshlarining muvaffaqiyat hikoyasi bunga yaqqol misol boʻla oladi. Ulardek boshqalarga namuna boʻlish uchun esa hoziroq harakatni boshlash, birinchi navbatda xorijiy tillarni oʻzlashtirish kerak. Tanlov dunyoning istalgan burchagidagi inson bilan til topish imkonini beruvchi ingliz tilida toʻxtasa ayni muddao. Negaki, dunyoning 1.5 millionga yaqin aholisi mazkur tilda (ona tili va ikkinchi til sifatida) muloqot qiladi. Qolaversa, aynan ingliz tili internetda dominant hisoblanadi. Statistik maʼlumotlarga koʻra, internetdagi 58 foizga yaqin kontent aynan ingliz tilida mavjud. Istalgan adabiyot va maʼlumotlarni xonadan chiqmay oʻrganish, xorijiy universitetlarga firmalar yordamisiz mustaqil hujjat topshirish va grand yutish, tarjimonsiz sayohat qilish imkonini beruvchi ingliz tilini oʻrganishning eng samarali usuli esa mutaxassislariga murojaat qilish hisoblanadi. Rank.uz til oʻrganishga qaror qilgan-u, lekin oʻquv markazlaridan qay birini tanlashni bilmay ikkilanib turgan foydalanuvchilarga qulaylik yaratish maqsadida poytaxtdagi oʻquv markazlari haqida maʼlumotlar bilan muntazam boʻlishib boradi. Bugun esa eʼtiboringizga Toshkentdagi eng yaxshi, intensiv bilim beradigan, bir qancha afzalliklarga ega oʻquv markazlari haqida maʼlumot taqdim qiladi.
Everest Education
2012-yil Toshkent shahrida tashkil etilgan Everest Education yuqori sifatli bilim berish bilan birga, nisbatan hamyonbop ekani bilan ham hamisha oʻquvchilarga limmo-lim oʻquv markazi hisoblanadi. Unga murojaat qiluvchilar soni koʻpligidan bugungi kunda markazning 8 ta filialida dars beriladi.
Ularning aksariyati transport, xususan, metroga yaqin joylashgan. U yerda siz Overall IELTS natijasi 8, hatto 8.5 boʻlgan oʻqituvchilar yordamida noldan boshlab, xalqaro imtihonlarni topshirish darajasigacha ingliz tilini mukammal oʻrganishingiz mumkin.
Afzalligi
Oʻz ustida ishlash va yangi marralarni zabt etish uchun hech qachon kech emas deb hisoblaydigan “everestchilar” qatʼiy tartib qoidaga asoslanib bilim berishdan tashqari, mahorat darslari, uchrashuvlar tashkil qilib muvaffaqiyatga erishgan shaxslar, native spekerlarni ham taklif qilib turadi.
Yakshanba kunlari oʻtkaziladigan Mock imtihonlari oʻquvchilar oʻzlarining ingliz tili borasidagi bilimlarini taxminiy baholash, atmosferani his qilish imkonini beradi.
Oʻquv markazining YouTube va Instagram sahifalarining juda ham faol ekani, ingliz tilini yaxshiroq oʻzlashtirish, oʻz ustida ishlash borasidagi materiallarning muntazam taqdim qilib borilishi yana bir oʻziga xos xususiyatlaridan biri hisoblanadi. Xususan, “Everest podcasts” Oʻzbekistondagi IELTS imtihonlariga tayyorgarlik koʻrayotganlar, qolaversa IELTS instruktorlari uchun ham manfaatli loyiha hisoblanadi.
Cambridge oʻquv markazi
8 yillik faoliyati davomida 45 mingdan ortiq talaba taʼlim olgan Cambridge’da umumiy IELTS natijasi 9.0 gacha boʻlgan oʻqituvchilar dars beradi. “Yil brendi 2019-2020” mukofotiga loyiq topilgan oʻquv markazining Toshkent shahrida 9 ta filiali bor. Unda umumiy ingliz tilidan tashqari, IELTS, IELTS Rocket kurslari mavjud boʻlib, xohishga qarab individual va kichik guruhlarda shugʻullanish mumkin.
Oʻquv kurslari Oxford University Press taʼlim tizimiga asoslangan holda oʻtiladi. Imtihonlarni maxsus kuzatuvchilar nazorat qilib turadi.
Oʻquvchilar darsdan tashqari vaqtlarda qoʻshimcha vazifalarni bepul kovorking zonasida bajarishi, koʻproq shugʻullanishi mumkinligi ham ijobiy tomonlaridan biri hisoblanadi.
Til oʻrganishda shunchaki dars davomidagi dasturlarni oʻzlashtirishning oʻzi kifoya emasligini yaxshi bilgan mutaxassislar har yakshanba kunlari bepul seminar, trening va muloqot klublari tashkil qiladi.
Internation school
Bu yil 22-iyulda 10 yilligini nishonlaydigan Inter nation school oʻquv markazi 2013-yilda tashkil qilingan. Markazning 8 ta filiali mavjud boʻlib, ularning deyarli barchasi qulay manzillarda joylashgan. 12 ming nafar oʻquvchi, 150 dan ortiq oʻqituvchini oʻz ichiga oladigan Inter nation schoolʼda Oksford universiteti (Oxford University Press) tomonidan ishlab chiqilgan maxsus dastur asosida dars oʻtiladi. Inter nation schoolʼning saytidagi foydalanuvchilar tomonidan yozilgan ijobiy fikrlar, oʻquv markazini tanlash nechogʻlik toʻgʻri ekaniga javob topish imkonini beradi.
Oʻquv markazi sifatli taʼlim olish uchun zarur boʻlgan eng yaxshi ilgʻor texnologiyalar bilan taʼminlangan.
Ingliz tilini samarali oʻrganish va yuqori natijaga erishish uchun oʻqituvchi va oʻquvchilar interfaol usullardan, innovatsion va IT texnikalardan foydalanadi.
Dars jarayoni doimiy ravishda monitoring qilib boriladi. Yaʼni oy soʻngida darslarga qatnash va oʻzlashtirilgan bilimlarni tahlil qilish imkonini beruvchi hisobot taqdim qilinadi. Bu nimalarga eʼtibor berish, nimani ustida koʻproq ishlash kerakligi haqida bosh qotirish va chora koʻrish imkonini beradi.
Merit Education
Merit Education ham ingliz tilini innovatsion ravishda oʻrgatuvchi oʻquv markazlaridan biri sanaladi. Asosiy maqsadi “Toshkentda ingliz tilini oʻrganish uchun jahon standartlarini joriy etish va ingliz tilining darajasini koʻtarish”dan iborat. Taʼlim olganlar orasida IELTSʼdan 7 dan yuqori baho olgan oʻquvchilar bisyor. 5 yil ichida Merit Educationʼda 3000 dan ortiq oʻgʻil-qiz oʻqigan.
Markazda General English, IELTSʼga tayyorlovdan tashqari, matematikani ingliz tilida oʻrganish imkoniyatini beruvchi, shuningdek, oʻquv yurtlariga tayyorlovchi va individual kurslar mavjud.
Gapga chechanlar yoki chechan boʻlishni xohlovchilar uchun “Speaking club” ham mavjud. Bundan tashqari jamoada xorijlik mutaxassislarni ham uchratish mumkinligi oʻquv markazining afzalliklaridan biri hisoblanadi. Bu oʻquvchilarning muloqotda nimalarga eʼtibor berish kerakligi, qaysi kamchiliklari ustida ishlashi joizligi haqida xulosa chiqarishiga amaliy yordam beradi.
Talabalarni natijasini yaxshilash va koʻnglini koʻtarish maqsadida har yakshanba kunlari koʻngilochar tadbirlar, tanlovlar tashkillashtiriladi. Kino tomosha qilish, zakovat oʻyinlari, jamoa bilan bowlingga borish va pizza partylar shular jumlasidan.
London School
London School oʻquv markaziga 2018-yil 2-mart kuni asos solingan. Boshqa oʻquv markazlariga nisbatan yosh ekaniga qaramay, unda yuqori malakaga ega, hamisha yordam berishga shay oʻqituvchilar faoliyat yuritadi.
Umumiy va IELTS tayyorlovidan tashqari, abituriyentlar uchun maxsus kurslarning mavjudligi oʻquv markazining oʻziga xosligidan darak beradi.
Bundan tashqari, “Pochemuchka London school” maxsus dasturi asosida bogʻcha va kichik maktab yoshidagi bolajonlarga ham ingliz tilidan dars beriladi.
Thompson School
Thompson School 2018-yilda tashkil qilingan. Bugungi kunda 6 ta filiali bor oʻquv markazida 3000 dan ortiq oʻquvchi taʼlim oladi.
Abituriyentlar uchun maxsus IELTS speed up kursi mavjud. Unda ingliz tilini Pre-Intermediate darajasida bilgan oʻquvchi atigi ikki oy davomida IELTSʼdan 6-6,5 natija olish uchun tayyorlanadi.
2022-yilning oʻzida umumiy 1573 nafar talaba IELTSʼga tayyorlangan boʻlsa, undan 127 nafari 6.5, 683 nafari 6.0, 338 nafari 5.5 ball olgan.

Английские учебные центры в Ташкенте - Rank.uz
Образование позволяет вам открывать, казалось бы, невозможные двери, достигать недостижимых высот. Его качество считается важным для развития не только личности, но и общества. Хорошо понимая это, молодежь инвестирует в завтрашний день и своевременно начинает осваивать дополнительные предметы, в частности, иностранные языки. Ярким примером является история успеха узбекской молодежи, работающей в самых известных компаниях мира, таких как Amazon, Google и Microsoft. А чтобы быть примером для других, как они, нужно начать действовать сейчас, в первую очередь, овладеть иностранными языками. Будет лучше, когда выбор останавливается на английском языке, который позволяет найти общий язык с человеком в любой точке мира. Потому что, около 1.5 миллиона жителей мира общаются на этом языке (как на родном, так и на втором языке). Более того, именно английский язык считается доминирующим в интернете. По статистике, около 58% контента в интернете доступно именно на английском языке. Самый эффективный способ выучить английский язык, который позволяет изучать нужную литературу и информацию, не выходя из комнаты, самостоятельно поступать в зарубежные вузы без помощи фирм и выигрывать гранты, путешествовать без переводчика, - это обратиться к специалистам. Rank.uz для удобства пользователей, которые решили изучать язык, но сомневаются при выборе учебных центров, регулярно делится информацией об учебных центрах столицы. А сегодня предлагает вашему вниманию информацию о лучших, интенсивно развивающихся учебных центрах Ташкента, имеющих ряд преимуществ.
Everest Education
Everest Education, основанная в Ташкенте в 2012 году, является учебным центром, который всегда полон учениками, предоставляет высококачественное образование, но при этом относительно доступное. Из-за большого количества абитуриентов он преподается сегодня в 8 филиалах центра.
Большинство из них расположены недалеко от транспорта, особенно метро. Там вы сможете в совершенстве выучить английский язык с нуля, вплоть до уровня сдачи международных экзаменов, с помощью преподавателей, результаты которых Overall IELTS 8, даже 8.5.
Преимущество
«Эверестисты», которые считают, что никогда не поздно поработать над собой и достичь новых высот, помимо предоставления знаний, основанных на строгих правилах, также организуют мастер-классы, встречи с людьми, добившимися успеха, носителями языка.
Экзамены Mock, которые проводятся по воскресеньям, позволяют учащимся приблизительно оценить свои знания английского языка и почувствовать атмосферу.
Еще одной отличительной чертой является то, что страницы учебного центра в YouTube и Instagram очень активны, регулярно предоставляются материалы о том, как лучше овладеть английским языком, поработать над собой. В частности,” Everest Podcasts " является интересным проектом для тех, кто готовится к экзаменам IELTS в Узбекистане, а также для инструкторов IELTS.
Кембриджский учебный центр
В Кембридже, где за 8 лет более 45 тысяч студентов получили образование, ведут занятия преподаватели с общим результатом IELTS до 9.0. Учебный центр, удостоенный награды” Бренд года 2019-2020", имеет 9 филиалов в городе Ташкенте. Помимо общего английского, в нем есть курсы IELTS, IELTS Rocket, которыми можно заниматься индивидуально и в небольших группах, в зависимости от предпочтений.
Учебные курсы проводятся на основе образовательной системе Oxford University Press. За экзаменами следят специальные наблюдатели.
Одним из положительных моментов также является то, что учащиеся могут быть более вовлечены в выполнение дополнительных заданий во внеклассное время в свободной коворкинг-зоне.
Профессионалы, которые прекрасно понимают, что простого освоения программ в ходе урока недостаточно для изучения языка, каждое воскресенье организуют бесплатные семинары, тренинги и клубы общения.
Internation School
Учебный центр Internation School, которому 22 июля исполнbтся 10 лет, был основан в 2013 году. Центр имеет 8 филиалов, практически все они расположены по удобным адресам. International School, в которую входят 12 тысяч учеников, более 150 преподавателей, проводится занятия по специальной программе, разработанной Оксфордским университетом (Oxford University Press). Положительные отзывы, написанные пользователями на сайте Internation School, позволяют найти ответ на вопрос, насколько правильно выбрать учебный центр.
Учебный центр оснащен лучшими передовыми технологиями, необходимыми для качественного образования.
Для эффективного изучения английского языка и достижения высоких результатов учитель и ученики используют интерактивные методы, инновационные и ИТ-приемы.
Процесс урока постоянно контролируется. То есть в конце месяца предоставляется отчет, позволяющий посещать занятия и анализировать усвоенные знания. Это позволяет вам понимать, на что обращать внимание, над чем больше всего работать, и принимать меры.
Merit Education
Merit Education также является одним из учебных центров, предлагающих инновационное обучение английского языка. Основной целью является ”внедрение мировых стандартов изучения английского языка в Ташкенте и повышение уровня английского языка". Среди тех, кто получил образование, были студенты, получившие оценку IELTS выше 7. За 5 лет в Merit Education обучалось более 3000 мальчиков и девочек.
Помимо подготовки к General English, IELTS, в центре также есть подготовительные и индивидуальные курсы, которые позволяют изучать математику на английском языке.
Для тех, кто любит говорить или хочет стать красноречивым, есть также Speaking Club. Кроме того, одним из преимуществ учебного центра является то, что в коллективе можно встретить и зарубежных специалистов. Это поможет учащимся на практике сделать выводы о том, на что следует обращать внимание в общении, над какими недостатками допустимо работать.
Каждое воскресенье организуются развлекательные мероприятия, конкурсы с целью улучшения результатов и поднятия настроения учащихся. В том числе, просмотр фильмов, интеллектуальные игры, боулинг с командой и пицца вечеринки.
Mr Gordon English academy
В этом центре сосредоточены специалисты по английскому языку, которые приезжают со всего мира, чтобы научить их твердым знаниям и помочь им говорить по-английски, как если бы они были носителями языка.
В этой академии, расположенной в центре Ташкента, основной упор делается на индивидуальную работу с каждым учеником, а также на более тесное общение с педагогом, с помощью которого можно легко выражать мысли на английском языке.
Занятия в основном проводятся в небольших группах, и в процессе они на 100% общаются на английском языке. Это позволяет вам преодолевать препятствия, такие как нерешительность при разговоре на другом языке, говорить на своем родном языке.
Кроме курсов General, IELTS, Speaking, особым преимуществом учебного центра является наличие отдельных курсов для лиц старше 30 лет.
Тот факт, что учащиеся, прошедшие обучение на сайте центра, за короткий промежуток времени набрали 8.0 баллов по IELTS формирует позитивный имидж академии.
IELTS House
IELTS House, целью которого является профессиональное образование, работает с 2010 года. В нем обучаются квалифицированные специалисты, получившие высокие результаты международных экзаменов (IELTS 7,8).
В этом учебном центре помимо общего английского, подготовки к IELTS, имеются специальные курсы для детей и корпоративные, а также подготовительные курсы для президентской школы и Вестминстерской средней школы.
В образовательном процессе используется 17 различных программ, индивидуальный подход к получению высокого результата.
В Speaking Club улучшается устная речь учащихся на английском языке.
London School
Учебный центр London School был основан 2 марта 2018 года. Несмотря на то, что он относительно молод по сравнению с другими учебными центрами, в нем работают высококвалифицированные преподаватели, которые всегда готовы помочь.
Помимо общей подготовки и подготовки к IELTS, наличие специальных курсов для абитуриентов говорит об уникальности учебного центра.
Кроме того, английский язык преподается по специальной программе ”Почемучка London School " и детям дошкольного, и младшего школьного возраста.
Thompson School
Thompson School был основан в 2018 году. Сегодня в учебном центре с 6 филиалами обучается более 3000 студентов.
Для абитуриентов доступен специальный курс IELTS speed up. В нем учащийся, владеющий английским языком на уровне Pre-Intermediate, готовится к сдаче IELTS 6-6,5 всего за два месяца.
Только в 2022 году к IELTS были подготовлены 1573 студента, из которых 127 набрали 6,5 балла, 683-6,0 балла и 338-5,5 балла.